Snødybde Bjørnestad skisenter
648 moh.
Bjørnestad skisenter har bar mark nå.
Snøen legger seg normalt rundt 30. november.
Ser du etter snørapporten fra Bjørnestad skisenter? Anleggenes egne snørapporter måler i bakkene og løypene. Tallene her er NVEs beregnede snødybde for 1×1 km-ruta rundt 648 moh., med snøforholdene for hver vinter siden 1991, så du ser om det er mye eller lite for årstiden. Høyere oppe ligger det som regel mer snø.
Få snøvarsel på e-post
Vinteren 2026/27
Snøfakta for Bjørnestad skisenter
- Mest snø i denne uka siden 1996: 32 cm.
- Mest snø siden 1991: 283 cm vinteren 2014/15 (2. mars 2015).
- Første døgn med minst 5 cm snø kommer normalt rundt 13. november, og det siste rundt 20. mai.
- En vanlig vinter har 147 døgn med over 25 cm snø.
Når kommer snøen andre steder? →
Slik har vintrene vært
Hvit jul: 32 av de siste 35 årene hadde snø på bakken 24. desember.
Vinterdager
En vinterdag er en dag der døgnmiddeltemperaturen er under 0 °C. Bjørnestad skisenter hadde i snitt 122 vinterdager per vinter på 1990-tallet, og 104 de ti siste vintrene (2016/17–2025/26): 18 færre. Så langt denne vinteren (til og med 2. november) har det vært 0 vinterdager, mot normalt 1 på samme tid.
Webkamera i nærheten
Sirdal › West: Bjørnestad Ski ASved stedetWindy
Sirdal › East: Bjørnestad Ski AS0,5 kmWindy- Tverrå7,2 km · mot Tonstad · 383 moh.Statens vegvesen
- Tverrå7,2 km · mot Helleland · 383 moh.Statens vegvesen
Bilder fra Windy og Statens vegvesen. Kameraene står der de står — et bilde fra dalbunnen sier lite om forholdene i høyden.
Alle webkamera ved Bjørnestad skisenter →
Sesong for sesong
| Vinter | Maks | Døgn over 10 cm | Over 25 cm | Første snø | Varig snø fra | Snøfri | 24. des |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | 0 cm | 0 | 0 | – | – | – | – |
| 2025/26 | 100 cm | 125 | 106 | 22. november | 22. november | 8. mai | 0 cm |
| 2024/25 | 78 cm | 118 | 95 | 17. november | 5. desember | 12. april | 33 cm |
| 2023/24 | 193 cm | 182 | 145 | 2. november | 16. november | 25. mai | 56 cm |
| 2022/23 | 237 cm | 177 | 169 | 10. desember | 10. desember | 13. juni | 62 cm |
| 2021/22 | 162 cm | 169 | 136 | 30. november | 30. november | 24. mai | 15 cm |
| 2020/21 | 144 cm | 167 | 141 | 20. oktober | 3. desember | 28. mai | 6 cm |
| 2019/20 | 172 cm | 175 | 163 | 13. november | 8. desember | 1. juni | 51 cm |
| 2018/19 | 125 cm | 143 | 112 | 29. november | 7. desember | 11. mai | 26 cm |
| 2017/18 | 219 cm | 193 | 181 | 11. november | 11. november | 30. mai | 75 cm |
| 2016/17 | 136 cm | 179 | 147 | 13. november | 18. november | 22. mai | 27 cm |
| 2015/16 | 124 cm | 158 | 133 | 27. november | 29. november | 15. mai | 4 cm |
| 2014/15 | 283 cm | 199 | 192 | 7. desember | 7. desember | 1. juli | 121 cm |
| 2013/14 | 202 cm | 173 | 159 | 7. november | 30. november | 25. mai | 89 cm |
| 2012/13 | 112 cm | 173 | 154 | 29. oktober | 2. desember | 22. mai | 34 cm |
Steder i nærheten
- Egersund skisenter5 km · 406 moh.0 cm
- Stavtjørn alpinsenter14 km · 457 moh.0 cm
- Sirdal19 km · 288 moh.0 cm
- Knaben alpinanlegg22 km · 387 moh.0 cm
- Krågeland alpinsenter23 km · 401 moh.0 cm
- Moi23 km · 57 moh.0 cm
- Gilja skiheis24 km · 605 moh.0 cm
- Sirdal Skisenter28 km · 495 moh.0 cm
For media: bilde, data og innbygging
Tallene er fri å bruke med kreditering: «Kilde: Drysse.no / NVE seNorge». Snødybdene er beregnet, ikke målt.
- Delingsbilde for Bjørnestad skisenter (PNG, 1200×630)
- Data for Bjørnestad skisenter (JSON)
- Innbygging:
<iframe src="https://drysse.no/embed/sted/bjornestad-skisenter" width="360" height="250" style="border:0" loading="lazy" title="Snødybde Bjørnestad skisenter"></iframe>