Snødybde Hallingskarvet skisenter
742 moh. · topp 1244 moh.
Hallingskarvet skisenter har bar mark nå.
Snøen legger seg normalt rundt 15. november.
Ser du etter snørapporten fra Hallingskarvet skisenter? Anleggenes egne snørapporter måler i bakkene og løypene. Tallene her er NVEs beregnede snødybde for 1×1 km-ruta rundt 742 moh., med snøforholdene for hver vinter siden 1991, så du ser om det er mye eller lite for årstiden. Høyere oppe ligger det som regel mer snø.
Få snøvarsel på e-post
Vinteren 2026/27
Snøfakta for Hallingskarvet skisenter
- Mest snø i denne uka siden 1996: 64 cm.
- Mest snø siden 1991: 196 cm vinteren 2017/18 (10. april 2018).
- Normalt har det kommet minst 5 cm snø innen 29. oktober. I vinter har det ikke det ennå.
- En vanlig vinter har 161 døgn med over 25 cm snø.
Når kommer snøen andre steder? →
Slik har vintrene vært
Hvit jul: 34 av de siste 35 årene hadde snø på bakken 24. desember.
Vinterdager
En vinterdag er en dag der døgnmiddeltemperaturen er under 0 °C. Hallingskarvet skisenter hadde i snitt 150 vinterdager per vinter på 1990-tallet, og 126 de ti siste vintrene (2016/17–2025/26): 24 færre. Så langt denne vinteren (til og med 2. november) har det vært 0 vinterdager, mot normalt 5 på samme tid.
Webkamera i nærheten
Hol › South-westved stedetWindy
Hol › North-west1,3 kmWindy- Såballie15,3 km · mot Haugastøl · 939 moh.Statens vegvesen
Hol › West17,3 kmWindy
Bilder fra Windy og Statens vegvesen. Kameraene står der de står — et bilde fra dalbunnen sier lite om forholdene i høyden.
Alle webkamera ved Hallingskarvet skisenter →
Sesong for sesong
| Vinter | Maks | Døgn over 10 cm | Over 25 cm | Første snø | Varig snø fra | Snøfri | 24. des |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | 1 cm | 0 | 0 | – | – | – | – |
| 2025/26 | 50 cm | 119 | 70 | 21. oktober | 1. desember | 17. april | 14 cm |
| 2024/25 | 57 cm | 116 | 72 | 17. november | 17. november | 27. mars | 38 cm |
| 2023/24 | 146 cm | 193 | 186 | 1. november | 1. november | 19. mai | 50 cm |
| 2022/23 | 161 cm | 185 | 175 | 7. november | 22. november | 31. mai | 57 cm |
| 2021/22 | 122 cm | 169 | 140 | 19. oktober | 28. november | 11. mai | 25 cm |
| 2020/21 | 169 cm | 191 | 173 | 20. oktober | 21. november | 29. mai | 88 cm |
| 2019/20 | 172 cm | 199 | 188 | 9. november | 9. november | 1. juni | 100 cm |
| 2018/19 | 111 cm | 150 | 140 | 30. oktober | 29. november | 2. mai | 54 cm |
| 2017/18 | 196 cm | 193 | 180 | 24. oktober | 10. november | 23. mai | 48 cm |
| 2016/17 | 84 cm | 181 | 141 | 5. november | 5. november | 13. mai | 48 cm |
| 2015/16 | 158 cm | 185 | 176 | 15. november | 15. november | 23. mai | 72 cm |
| 2014/15 | 140 cm | 183 | 176 | 1. november | 14. november | 30. mai | 86 cm |
| 2013/14 | 160 cm | 188 | 162 | 22. oktober | 4. november | 21. mai | 69 cm |
| 2012/13 | 113 cm | 204 | 186 | 15. oktober | 29. oktober | 21. mai | 69 cm |
Steder i nærheten
- Geilo15 km · 859 moh.0 cm
- Skarslia ski- og akesenter15 km · 969 moh.0 cm
- Fv. 50 Hol - Aurland27 km · 1153 moh.0 cm
- Lia skisenter28 km · 855 moh.0 cm
- Ål skisenter28 km · 689 moh.0 cm
- Finse skisenter29 km · 1379 moh.13 cm
- Ål30 km · 456 moh.0 cm
- Liatoppen skisenter33 km · 880 moh.0 cm
For media: bilde, data og innbygging
Tallene er fri å bruke med kreditering: «Kilde: Drysse.no / NVE seNorge». Snødybdene er beregnet, ikke målt.
- Delingsbilde for Hallingskarvet skisenter (PNG, 1200×630)
- Data for Hallingskarvet skisenter (JSON)
- Innbygging:
<iframe src="https://drysse.no/embed/sted/hallingskarvet-skisenter" width="360" height="250" style="border:0" loading="lazy" title="Snødybde Hallingskarvet skisenter"></iframe>