Snødybde Haukelifjell skisenter
954 moh. · topp 1150 moh.
Haukelifjell skisenter har bar mark nå.
Snøen legger seg normalt rundt 7. november.
Ser du etter snørapporten fra Haukelifjell skisenter? Anleggenes egne snørapporter måler i bakkene og løypene. Tallene her er NVEs beregnede snødybde for 1×1 km-ruta rundt 954 moh., med snøforholdene for hver vinter siden 1991, så du ser om det er mye eller lite for årstiden. Høyere oppe ligger det som regel mer snø.
Målt: bar mark ved MET-stasjonen Haukeliseter Testfelt (990 moh., 7,6 km unna) 7. november kl. 06. Det stemmer med NVEs beregning for ruta.
Få snøvarsel på e-post
Vinteren 2026/27
Snøfakta for Haukelifjell skisenter
- Mest snø i denne uka siden 1996: 58 cm.
- Mest snø siden 1991: 405 cm vinteren 1999/00 (11. mars 2000).
- Første snø i vinter (minst 5 cm) kom 10. oktober, 12 dager tidligere enn normalt (22. oktober).
- En vanlig vinter har 200 døgn med over 25 cm snø.
Når kommer snøen andre steder? →
Slik har vintrene vært
Hvit jul: 35 av de siste 35 årene hadde snø på bakken 24. desember.
Vinterdager
En vinterdag er en dag der døgnmiddeltemperaturen er under 0 °C. Haukelifjell skisenter hadde i snitt 164 vinterdager per vinter på 1990-tallet, og 146 de ti siste vintrene (2016/17–2025/26): 18 færre. Så langt denne vinteren (til og med 2. november) har det vært 1 vinterdag, mot normalt 5 på samme tid.
Webkamera i nærheten
- Vågsli1,3 km · mot Røldal · 844 moh.Statens vegvesen
- Vågsli1,3 km · mot Brunkeberg · 844 moh.Statens vegvesen
Vinje › North-west8,7 kmWindy
Haukeliseter › South-east: Haukeliseter Fjellstue9,2 kmWindy
Bilder fra Statens vegvesen og Windy. Kameraene står der de står — et bilde fra dalbunnen sier lite om forholdene i høyden.
Alle webkamera ved Haukelifjell skisenter →
Sesong for sesong
| Vinter | Maks | Døgn over 10 cm | Over 25 cm | Første snø | Varig snø fra | Snøfri | 24. des |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | 6 cm | 0 | 0 | 10. oktober | – | – | – |
| 2025/26 | 128 cm | 178 | 148 | 1. november | 23. november | 30. mai | 23 cm |
| 2024/25 | 100 cm | 161 | 142 | 17. november | 17. november | 2. mai | 52 cm |
| 2023/24 | 273 cm | 226 | 219 | 2. november | 2. november | 23. juni | 73 cm |
| 2022/23 | 287 cm | 217 | 190 | 18. oktober | 23. november | 30. juni | 69 cm |
| 2021/22 | 225 cm | 213 | 182 | 19. oktober | 7. november | 15. juni | 25 cm |
| 2020/21 | 198 cm | 209 | 196 | 20. oktober | 21. november | 11. juni | 83 cm |
| 2019/20 | 308 cm | 241 | 225 | 8. oktober | 26. oktober | 11. juli | 110 cm |
| 2018/19 | 123 cm | 172 | 164 | 8. oktober | 29. november | 23. mai | 52 cm |
| 2017/18 | 293 cm | 213 | 200 | 11. oktober | 10. november | 11. juni | 110 cm |
| 2016/17 | 209 cm | 223 | 211 | 29. oktober | 29. oktober | 14. juni | 74 cm |
| 2015/16 | 250 cm | 215 | 210 | 9. oktober | 14. november | 23. juni | 110 cm |
| 2014/15 | 275 cm | 230 | 224 | 18. oktober | 23. november | 18. juli | 129 cm |
| 2013/14 | 264 cm | 224 | 214 | 22. oktober | 3. november | 19. juni | 127 cm |
| 2012/13 | 178 cm | 221 | 213 | 16. oktober | 26. oktober | 12. juni | 91 cm |
Steder i nærheten
- E134 Haukelifjell9 km · 979 moh.0 cm
- Hovden24 km · 840 moh.0 cm
- Røldal skisenter33 km · 767 moh.0 cm
- Raulandsfjell alpinsenter37 km · 885 moh.0 cm
- Rauland42 km · 781 moh.0 cm
- Rauland skisenter45 km · 939 moh.0 cm
- Vierli skisenter46 km · 1036 moh.0 cm
- Hallbjønnsekken51 km · 272 moh.0 cm
For media: bilde, data og innbygging
Tallene er fri å bruke med kreditering: «Kilde: Drysse.no / NVE seNorge». Snødybdene er beregnet, ikke målt.
- Delingsbilde for Haukelifjell skisenter (PNG, 1200×630)
- Data for Haukelifjell skisenter (JSON)
- Innbygging:
<iframe src="https://drysse.no/embed/sted/haukelifjell-skisenter" width="360" height="250" style="border:0" loading="lazy" title="Snødybde Haukelifjell skisenter"></iframe>