Snødybde Hodlekve skisenter
467 moh. · topp 941 moh.
Hodlekve skisenter har bar mark nå.
Snøen legger seg normalt rundt 22. november.
Ser du etter snørapporten fra Hodlekve skisenter? Anleggenes egne snørapporter måler i bakkene og løypene. Tallene her er NVEs beregnede snødybde for 1×1 km-ruta rundt 467 moh., med snøforholdene for hver vinter siden 1991, så du ser om det er mye eller lite for årstiden. Høyere oppe ligger det som regel mer snø.
Målt: bar mark ved MET-stasjonen Anestølen (443 moh., 9,3 km unna) 7. november kl. 06. Det stemmer med NVEs beregning for ruta. Samme dag i fjor: bar mark.
Få snøvarsel på e-post
Vinteren 2026/27
Snøfakta for Hodlekve skisenter
- Mest snø i denne uka siden 1996: 41 cm.
- Mest snø siden 1991: 288 cm vinteren 1993/94 (23. mars 1994).
- Første døgn med minst 5 cm snø kommer normalt rundt 11. november, og det siste rundt 8. mai.
- En vanlig vinter har 145 døgn med over 25 cm snø.
Når kommer snøen andre steder? →
Slik har vintrene vært
Hvit jul: 32 av de siste 35 årene hadde snø på bakken 24. desember.
Vinterdager
En vinterdag er en dag der døgnmiddeltemperaturen er under 0 °C. Hodlekve skisenter hadde i snitt 120 vinterdager per vinter på 1990-tallet, og 97 de ti siste vintrene (2016/17–2025/26): 23 færre. Så langt denne vinteren (til og med 2. november) har det vært 0 vinterdager, mot normalt 2 på samme tid.
Webkamera i nærheten
- Tylden4,9 km · mot Sogndal · 230 moh.Statens vegvesen
- Frudalen8,8 km · mot Sogndal · 521 moh.Statens vegvesen
- Frudalen8,8 km · mot Skei · 521 moh.Statens vegvesen
Sogndal: Norafjorden10,8 kmWindy
Bilder fra Statens vegvesen og Windy. Kameraene står der de står — et bilde fra dalbunnen sier lite om forholdene i høyden.
Alle webkamera ved Hodlekve skisenter →
Sesong for sesong
| Vinter | Maks | Døgn over 10 cm | Over 25 cm | Første snø | Varig snø fra | Snøfri | 24. des |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | 0 cm | 0 | 0 | – | – | – | – |
| 2025/26 | 72 cm | 97 | 21 | 22. november | 22. november | 12. april | 0 cm |
| 2024/25 | 75 cm | 130 | 115 | 17. november | 17. november | 2. april | 65 cm |
| 2023/24 | 140 cm | 157 | 128 | 22. november | 22. november | 4. mai | 65 cm |
| 2022/23 | 190 cm | 157 | 150 | 18. desember | 18. desember | 29. mai | 31 cm |
| 2021/22 | 248 cm | 176 | 145 | 22. november | 30. november | 2. juni | 16 cm |
| 2020/21 | 38 cm | 80 | 31 | 20. oktober | 20. november | 21. april | 0 cm |
| 2019/20 | 146 cm | 168 | 149 | 13. november | 13. november | 23. mai | 36 cm |
| 2018/19 | 98 cm | 135 | 97 | 7. desember | 7. desember | 24. april | 15 cm |
| 2017/18 | 170 cm | 182 | 175 | 11. november | 11. november | 18. mai | 88 cm |
| 2016/17 | 111 cm | 165 | 150 | 5. november | 19. november | 8. mai | 53 cm |
| 2015/16 | 111 cm | 154 | 126 | 24. november | 29. november | 6. mai | 33 cm |
| 2014/15 | 222 cm | 176 | 167 | 2. desember | 7. desember | 6. juni | 140 cm |
| 2013/14 | 52 cm | 56 | 28 | 20. november | 5. desember | 1. mars | 41 cm |
| 2012/13 | 93 cm | 165 | 136 | 26. oktober | 9. desember | 16. mai | 8 cm |
Steder i nærheten
- Sogndalsfjøra9 km · 20 moh.0 cm
- Hafslo12 km · 169 moh.0 cm
- Kleppa skisenter14 km · 473 moh.0 cm
- Sogn skisenter14 km · 405 moh.0 cm
- Hermansverk14 km · 0 moh.0 cm
- Kaupanger18 km · 161 moh.0 cm
- Gaupne21 km · 18 moh.0 cm
- Fv. 13 Gaularfjellet31 km · 802 moh.0 cm
For media: bilde, data og innbygging
Tallene er fri å bruke med kreditering: «Kilde: Drysse.no / NVE seNorge». Snødybdene er beregnet, ikke målt.
- Delingsbilde for Hodlekve skisenter (PNG, 1200×630)
- Data for Hodlekve skisenter (JSON)
- Innbygging:
<iframe src="https://drysse.no/embed/sted/hodlekve-skisenter" width="360" height="250" style="border:0" loading="lazy" title="Snødybde Hodlekve skisenter"></iframe>